© 2007 Arti Marin Mobil Enerji Sistemleri

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • LinkedIn Social Icon

DC-DC Konvertörler 

 

Değişik elektrik sistemleri değişik voltajlar kullanırlar. Mastervolt DC-DC konvertörler, yeni nesil mikro işlemci konrolü ile, 24V DC voltajınızı, 12 V DC voltajına çevirir. Bu sayede her iki DC gücün keyfini sürersiniz. Ayrıca Magic modellerde size akü şarj edebilme ve dimmer fonksiyonu gibi ek özellikler sunar.

 

Bir teknede ihtiyaç duyulan, doğru akım (DC) çok fazla değişkenlik gösterebilir. Bir baş pervane veya ırgat tesisatı genellikle 24 V ile çalışır. Fakat navigasyon ve iletişim ekipmanları genellikle 12 Volt ile çalışır. Bu küçük ve hafif DC-DC konvertörü kullanarak teknenin temel sisteminde kullanılan voltajdan farklı bir voltaja ulaşmak mümkün olabiliyor. Aynı zamanda teknenizde düzgün bir doğru akım temini mümkün olabiliyor. Eğer teknenizde fazla sayıda cihazınız varsa, Mac DC-DC konvertörü paralel kullanarak 40 amper, 60 amper gibi kapasitelere ulaşılabiliyor. Aküleri şarj ise yine Mastervoltun gelişmiş 3 kademe şarj yöntemi ile mümkün olabiliyor. 

 

Magic modeli basamaklı arttırma veya azaltma şeklinde de çalışabilir. Bunun yanısıra size daha fazla avantajda sağlar, örneğin akü şarj edebilme ve dimmer fonksiyonu gibi ek özellikler sunar. Sağlam bir alüminyum gövdenin içine yerleştirilmiş, konvertör tamamı ile şoklara karşı korumalıdır. Ünite çok az ısı yayar, bu sayede monet edilecek yer bulmakta sorun olmaz. Dış gövdesi korozyona dayanıklı olup, ısıyı kontrollu bir soğutucu fan ile aşağıda tutar.

 

1/3
DC Master Serisi
Magic Serisi
Show More

Konvertörler

ARTI MARIN MOBIL