© 2007 Arti Marin Mobil Enerji Sistemleri

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • LinkedIn Social Icon

MLI Ultra 

 

Lityum Iyon aküler yüksek enerji yoğunluğu olan ve sık kullanımlar için mükemmel olan akülerdir. Geleneksel akülere kıyasla %70 yer ve ağırlık kazanımı sağlar ve üç misli şarj döngüsüne sahiptir (2000 Tam döngü). Mastervolt Lityum iyon akülerin bir başka üstün özelliği ise dahili akü yönetim sistemine (BMS) sahip olması. Akü yönetim sistemi ile akü hücreleri arasında otomatik denge sağlanmaktadır. Bu size sabit yüksek kapasite ve uzun akü kullanım ömrünü garanti etmektedir. Lityum İyon Ultra serisi entegre akü izleme içerir.

 

Efsanevi Mastervolt Lityum İyon Akü bir kaç önemli alanlarda geliştirilerek daha mükemmelleştirilmiştir, Bu sayede Mastervolt rakipsiz bir 2500 veya 5000 Wh güç merkezi geliştirdi. MLI Ultra akünün 2000 döngüden fazla uzun kullanım ömrü, bir saatten daha kısa sürede şarj olabilme süresi, akü hücrelerinin güvenli ve verimli kullanımı için aktif hücre dengeleme sistemi ve sistemi basitleştirmek için dahili akü izleme sistemi mevcuttur. Dahası, Ultra mümkün olan en iyi şarjı sağlamak için MasterBus üzerinden Mastervoltun şarj cihazı ile doğrudan iletişim kurar. Ayrıca kurşun-asit akülere kıyasla %70 daha az yer kaplar ve %70 ağırlık tasarrufu sağlar ve bunlar Ultra akünün neden en iyi seçim akü olduğunu size gösterecektir. 

 

Güvenli operasyon

Mastervolt Li-iyon Akü aktif hücre dengeleme içeren dahili bir Akü Yönetim Sistemi ile donatılmıştır. Bu sayede mevcut enerji dengeli bir şekilde hücreler arasında otomatik olarak dağıtılarak akünün verimli ve güvenli çalışması sağlanır.

 

Ağırlık azaltımı

Hız ve Performansın özellikle istendiğinde durumlarda, bir Lityum iyon akü - Benzer akülerden %70 daha az ağırlığa sahip - ciddi avantajlar sunmaktadır. Üzerinde yaklaşık 20 kWh kapasite olan bir tekne veya araç kolaylıla 500 kg ağırlık tasarrufu sağlayabilir ve ciddi bir performans artışı sağlar.

 

Süper performans

Mastervolt Lityum İyon Aküler %80 Derin deşarj durumunda 2000 döngüden fazla kullanım ömrüne sahiptir. Bu kurşun-asit akülerden en az 3 misli daha fazla süredir. Dahili akü yönetimi sayesinde kendinden akü boşalmasını nerdeyse ortadan kaldırır ve gereksiz "hafıza etkisine" yol açmaz.

 

Büyük akü bankları

Lityum Iyon Ultra aküler elektrik ve hibrit tahrik sistemleri için en ideal aküdür, ve sınırsız adette paralel bağlanabilir. Dahili Common Rail teknolojisi ile çoklu aküler seri olarak bağlanabilir. 

 

Kolay Montaj

Lityum İyon Ultranın zarif ve şık dizaynı Mastervolt'un karakteristik renkleri ile gelmekte. Ünite üzerinde gelen ve üstünde oyuk olan iki entegre taşıma kolu ile kabloların pratik montajı sağlanır. Akü kutup başları kolayca ulaşılabilir ve tamamen korumalı olduğundan, ekstra izoleli akü kapaklarına ihtiyaç yoktur.

Lityum Iyon Aküler

ARTI MARIN MOBIL